Menu Zamknij

O budownictwie społecznym na Kongresie Kobiety XXI Wieku

24 listopada w Warszawie odbył się trzeci Kongres Kobiety XXI Wieku. To inicjatywa mająca na celu zapewnienie platformy do dyskusji na tematy ważne dla kobiet w kontekście gospodarczym i społecznym. Jednym z partnerów konferencji był Krajowy Zasób Nieruchomości.

Organizatorzy wydarzenia poprzez zaproponowanie wielu debat podejmują szerokie spektrum ważnych dla kobiet tematów gospodarczych i omawiają problematykę z zakresu kluczowych zjawisk współczesnego społeczeństwa.

– Zapewniamy merytoryczne dyskusje, które prowadzą eksperci i profesjonaliści z różnych dziedzin. Naszą misją jest stworzenie miejsca, gdzie kobiety mogą nawiązywać wartościowe relacje, tworzyć kontakty i rozwijać swoje sieci biznesowe – podkreślają. – Chcemy, aby kobiety miały możliwość wyrażania swoich opinii, wymiany pomysłów i kształtowania przyszłości. Wierzymy, że kobiety mogą i powinny mieć wpływ na kształtowanie przyszłości, a nasza inicjatywa daje im taką możliwość – dodają.

Jeden z paneli poświęcono tematyce mieszkaniowej, a konkretnie zagadnieniu: czy mieszkania społeczne rozwiążą kryzys mieszkaniowy? Wśród panelistów znaleźli się prezes KZN Arkadiusz Urban, prezes SIM KZN Północ Andrzej Maciejewski oraz Agnieszka Związek – prezes SIM Śląsk Północ. Dyskusję prowadziła Joanna Zienkiewicz, zastępca Dyrektora Nadzoru Właścicielskiego w KZN.

– Mieszkania społeczne to podstawa rozwiązania kryzysu mieszkaniowego w naszym kraju. W obliczu rosnących cen nieruchomości i trudności finansowych, z jakimi wiele Polek i Polaków ma do czynienia, dostęp do przystępnych cenowo mieszkań na rynku nieruchomości staje się niestety coraz bardziej utrudniony – mówi Agnieszka Związek, prezes SIM Śląsk Północ. – Programy budownictwa mieszkań społecznych przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju, eliminując bariery dla osób, które ze względu na sytuację życiową lub ekonomiczną mają ograniczony dostęp do standardowego rynku mieszkaniowego. Cieszę się, że mogłam podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z uczestnikami Kongresu oraz przedstawić inicjatywy i projekty, które realizujemy w naszej spółce – dodaje.