Menu Zamknij

Rozstrzygnięcie konkursu na powtarzalne dzieło sztuki dla inwestycji w spółce SIM Śląsk Północ

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu ogłoszonego przez Fundacja Sztuka w Inwestycji oraz SIM Śląsk Północ.

Jego celem było stworzenie powtarzalnych dzieł sztuki, które będą eksponowane w inwestycjach realizowanych przez spółkę. Spośród wielu nadesłanych prac, jury konkursowe wybrało te przedstawioną przez pana Konrada Kocha i jego dzieło Spitzen 2.0.

– Praca, która wygrała w konkursie stanowi geometryczną formę, wykorzystującą moduły zawarte w logo inwestora, nawiązującą do kultury koronkarstwa na Śląsku. Technika to stal spawana, cięcie cnc, a materiał stal corten oraz stal nierdzewna – informują przedstawiciele Fundacji.

Pan Konrad Koch wraz z żoną prowadzi „KOCH-Studio rzeźby”, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale rzeźby. Jest autorem realizacji pomnikowych, uczestnikiem wystaw w kraju i za granicą, a także wykładowcą w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Poprzez kooperację z Fundacją, SIM Śląsk Północ w częściach wspólnych realizowanych inwestycji mieszkaniowych chce wyeksponować dzieła sztuki, które pozwolą uzyskać unikalną wartość i tożsamość każdego z prowadzonych projektów inwestycyjnych. Oprócz tej możliwości, za swoje dzieło zwycięzca konkursu otrzyma także nagrodę pieniężną w wysokości 5 tyś. zł.

Serdecznie gratulujemy!