Menu Zamknij

Troszeczkę historii. Jak to się wszystko zaczęło?

28 lutego 2022 roku w Lublińcu prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban oraz przedstawiciele trzynastu kolejnych samorządów z województw śląskiego i opolskiego powołali do życia spółkę SIM Śląsk Północ.

Podpisanie aktu notarialnego stworzyło tym samym dwudziestą trzecią Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową w skali kraju oraz dało szansę na kilkaset nowych mieszkań na obszarze partnerskich gmin.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to podmioty, które powoływane są w celu realizacji budownictwa społecznego na obszarze gmin, które przystąpiły do programu. Ich zadaniem jest zwiększenie zasobu mieszkań i ich eksploatacja na zasadach najmu, gdzie czynsz jest umiarkowany. To alternatywa dla osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy.

Do spółki SIM Śląsk Północ przystąpiły gminy: Miedźno, Kochanowice, Kolonowskie, Koniecpol, Krupski Młyn, Lubliniec, Pawonków, Pyskowice, Toszek, Tworóg, Woźniki, Zawadzkie oraz Zbrosławice.

Prezesem zarządu Spółki została pani Agnieszka Związek. W obecnych planach firmy jest budowa przeszło siedmiuset mieszkań.